Dissabte va acabar la 4a edició de la Pyrenees Stage Run 2019, una setmana increïble on els participants han corregut 240km travessant el Pirineu. La darrera etapa de la PSR2019 ha transcorregut entre Esterri d’Àneu i Salardú, creuant el Parc Nacional d’Aigüestortes i Estany de Sant Maurici per la Vall de Cabanes, Coll de Basiero, Coll del Llac Glaçat i el Refugi de Saboredo, on s’ha encarat la baixada final fins a Salardú per la vall de Ruda.

Els guanyadors de la darrera etapa, la setena i última jornada de la cursa, han estat, en categoria femenina, “Deeside Ladies” (Katie Henderson i Samantha Rendall) amb 6h56′; en categoria masculina, “Team Dyanfit” (Andre Purschkle i Matthias Dippacher) amb 4h54′; i en equips mixtes, “Monkazelle” (Emilly Sullivan i Brent Mitchell) 6h21′.

Tot i la duresa del recorregut de la cursa, les sensacions són de satisfacció i alegria, per haver pogut completar un repte tan emocionant i intens, amb un 90% de corredors que van començar la PSR capaços d’acabar-la de forma completa.

Tots els participants coincidien a l’arribada en destacar la bellesa i espectacularitat del recorregut, així com l’excel·lent organització de l’esdeveniment. Any rere any, la cursa continua augmentant en nombre de participants i en prestigi: els somriures i les llàgrimes d’emoció van ser una constant a la línia de meta i el nombre de repetidors i corredors de nous països no para de créixer.

L’etapa final aguardava una sorpresa en el resultats, i és que en categoria mixta, els que havien liderat la cursa de principi a fi, perdrien aquesta posició en favor de l’equip “Monkazelle”. Els resultats finals de la Pyrenees Stage Run 2019 han estat els següents:

En categoria femenina:

  1. “Deeside Ladies”, equip format per Katie Henderson i Samantha Rendall – 44h19′
  2. “Deeside Divas”, equip format per Sarah Dunn i Ros Baxter – 47h53′
  3. “Kodiak Island Trail Shuffling Guild”, equip format per Melissa Witteveen i Natura Richardson – 53h43′

En categoria masculina:

  1. “Team Dynafit”, equip format per Andre Purschke i Matthias Dippacher – 30h43′
  2. “Shpere Pro Nutritape”, equip format per Alexandre Urbina Rubio i Javier Pons Sientes – 32h27′
  3. “Trcarestacampbasegrimpacims”, equip format per Michael Henderick i Jordi Delgado – 33h02′

Categoria mixta:

  1. “Monkazelle”, equip format format per Michaell Brent i Emily Sullivan – 41h14′
  2. “High and Low up and Down”, format per Christoph Bellings i Anne Gerlach – 42h17′
  3. “Tortilla & Burrito”, equip format per Tara Bassili i Martin Daignault – 42h36′

Després d’una setmana tan intensa plena d’esport, companyerisme i natura, només queda esperar amb il·lusió l’edició del 2020, de la qual faran públiques les dates ben aviat.

Fotos de Guillem Casanova i Lluís Toll

Pin It on Pinterest

Share This